Elektronikai hulladék – Goldwater Recycling Kft.

4/5 - (2 votes)
Goldwater Recycling Kft
Goldwater Recycling Kft

Az elektronikai hulladék az egyik legveszélyesebb és legszennyezőbb hulladéktípus a lakossági és ipari felhasználás területén. Ennek oka részben az, hogy sokan bizonytalanok a hulladék tárolás és feldolgozás folyamatát illetően.

Magánszemélyek és vállalkozások is érzékeny adataik tárolása miatt ragaszkodnak feleslegessé vált elektronikai hulladékaikhoz, aggódnak adataik illetéktelen kezekbe kerülését illetően annak ellenére is, ha az eszközök gyári beállításait visszaállították és adataikat törölték.

Másrészt sok esetben az általános lomtalanítások nem terjednek ki az elektronikus hulladékok begyűjtésére, így külön nyűgként tekintenek azok megfelelő megsemmisítési engedéllyel rendelkező telepre való elszállítására.

Érdemes szem előtt tartani, hogy az elektronikai hulladékok mérgező anyagokat tartalmaznak, amelyek a földbe kerülve komoly szennyező hatással bírnak környezetünkre és saját magunkra nézve is.

Sok begyűjtésre szakosodott vállalkozás egyszerűen összegyűjtve azokat harmadik országbeli területekre szállítják azokat, letudva a nyűgöt, amely a megfelelő megsemmisítéssel járna, ahol tovább mérgezi a környezetet. Pedig van megoldás.
Az elektronikai hulladékok anyagai visszanyerhetők és megfelelő technológiával újra visszaforgathatók a termékfelhasználási láncba, csökkentve ezáltal a környezeti terhelést.

A Goldwater Recycling Kft pontosan erre a problémára nyújt megoldást. Az összegyűjtött elektronikai alkatrészeket, nyáklapokat, paneleket gondosan szétválogatva, a feleslegessé vált eszközök tartalmainak semlegesítéséről igazolást kiállítva dolgozza fel azokat. Az így visszanyert nemesfémek és egyéb komponensek pedig újra feldolgozhatóvá válnak ezáltal csökkentve az új nyersanyag kinyeréséhez szükséges energiamennyiséget, védve a környezetet.

Sőt nem csak a feleslegessé vált elektronikai eszközök, de a műanyag hulladék feldolgozását is vállalják, ami szintén globális, megoldásra váró probléma, hiszen bolygónk lassan megfullad a töméntelen mennyiségű, felelőtlenül vásárolt és szétdobált műanyagtömegtől.

Óvjuk környezetünket! Egy kis odafigyeléssel sokat tehetünk a Föld kizsákmányolása ellen és csökkenthetjük ökológiai lábnyomunkat, hogy unokáink is ugyanazon az élhető bolygón élhessenek, amely nekünk megadatott.